A
A
A
Kontrast

Aksamitki, pelargonie i begonie

Aksamitki, pelargonie i begonie

4 czerwca 2021

Już niebawem na suwalskich ulicach i placach pojawi się kilkanaście tysięcy aksamitek oraz innych gatunków kwiatów. Aksamitki, begonie i pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które każdego roku zdobią przestrzeń publiczną wielu polskich miast. W Suwałkach tradycyjnie pojawiają się m.in. wokół Pl. M. Konopnickiej, przy Parku Konstytucji 3-ego Maja od strony ul. T. Kościuszki i Pl. Piłsudskiego oraz na bulwarach.

W tunelach kwiatowych przy ul. Sejneńskiej dobiegły końca prace związane z przygotowaniem sadzonek do ich przeniesienia na miejskie place i skwery. Pod koniec kwietnia pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali m.in. pikowanie aksamitek, którymi obsadzane są miejska ronda oraz wykonywane rabaty kwiatowe.

Aksamitki, których na ten sezon pracownicy przygotowali ponad 11 tys., to rośliny ciepłolubne i ich przenoszenie na zewnątrz rozpoczęło się w drugiej połowie maja, kiedy minęło już ryzyko przymrozków. Zostały one wykorzystane m.in. do obsadzenia obwódki na rondzie 300-lecia Suwałk oraz wykonania napisu Pogodne Suwałki.

Natomiast na Pl. Marii Konopnickiej w przeciągu kilku dni pojawi się petunia lawenda i gazenia, a w 23 konstrukcjach i 48 amplach rozlokowanych w różnych częściach naszego miasta zostały posadzone kwiaty zwisające, m.in. pelargonie, bataty, begonie Dragon oraz gnafalium.

Udostępnij: