A
A
A
Kontrast

Akcja sprzątania miasta z okazji Dnia Ziemi

Akcja sprzątania miasta z okazji Dnia Ziemi

16 kwietnia 2026

W dniach 20–24 kwietnia na terenie Suwałk odbędzie się akcja sprzątania miasta, organizowana przez Prezydenta Miasta Suwałk w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi. W inicjatywie weźmie udział blisko 3 tysiące uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach aktywnie włącza się w działania, odpowiadając za odbiór zebranych odpadów z terenów zielonych, które będą porządkowane przez młodzież.

Akcja ma na celu nie tylko poprawę estetyki miejskiej przestrzeni, ale również kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców – w szczególności w zakresie właściwej segregacji odpadów i dbałości o środowisko.

Wydarzenie realizowane jest przy współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, które zapewni worki na odpady.

Udostępnij: