A
A
A
Kontrast

1 200 flag oraz 800 kwiatów na 11 listopada

1 200 flag oraz 800 kwiatów na 11 listopada

10 listopada 2020

Blisko 1200 biało-czerwonych flag od wczoraj dumnie zdobi suwalskie ulice. Symbole narodowe pojawiły się na słupach oświetleniowych oraz przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. To właśnie przed pomnikiem wielkiego Polaka co roku odbywały się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, uroczystości nie odbędą się w dotychczasowej formule. Flagi pojawią się także w innych ważnych miejscach m.in. przy „Dąbku Wolności” w Parku Konstytucji 3-ego Maja.

Oprócz biało czerwonych flag na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, jak również przy innych pomnikach znajdujących w naszym mieście, pojawi się 800 szt. kwiatów. Będą to chryzantemy odkupione przez Agancję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od przedsiębiorców, którzy z uwagi na zamknięcie cmentarzy i wprowadzone ograniczenia, nie mogli zbyć zamówionego towaru w okresie święta – Uroczystości Wszystkich Świętych.

Kwiaty pojawią się także na suwalskiej nekropoli gdzie spoczywają byli prezydenci miasta oraz zasłużeni dla Miasta Suwałki.

Realizacją zadań zajmuje się Dział Zieleni Miejskiej.

Udostępnij: